Підводні камені авто в кредит

на изображении игрушечная машина на монетах

У попередній статті і ми говорили про можливі проблеми при покупці старого бу автомобіля в кредит. Сьогодні, розглянемо можливі небезпеки при покупці нового автомобіля в кредит або лізинг

Кредитування населення України дуже популярна і прибуткова ніша як для приватних так і для державних установ нашої країни. Та що там казати, навіть автолізинг оформлений у великих і відомих банків, далеко не новина.

Крім популярної схеми кредит під заставу авто, наші співгромадяни оформляють договори отримуючи гроші під заставу нерухомості, або кредит онлайн 24/7 від різних мікрофінансових організацій.

Ризики при покупці автомобіля в кредит в Україні

Існують такі фактори, які можуть негативно вплинути на погашення боргу за послуги авто в лізинг або кредит:

  • нестабільність національної валюти.

Ця проблема актуальна останні 5 років. Негативні економічні та політичні події відштовхують потенційних покупців. Покупці приймають вичікувальну позицію, що в свою чергу призводить до падіння сегмента кредитування під лізинг або під відсотки.

Хоча, оформивши кредити в 2015 році, навіть злегка “перемогли” на нестабільному курсі гривні. На сьогодні, значна девальвація національної валюти, може послужити сигналом, для вигідної покупки авто. Але для благополуччя і розвитку країни, буде краще, якщо гривня буде стабільною.

  • Значне подорожчання автомобіля при оформленні кредиту ніж при купівлі за повну вартість.

Висока процентна ставка по кредитах – це велика проблема, не тільки авторинку України. При відсотках, більше 10% річних, виплата кредиту, розтягнута на декілька років, може за сумою вилитися в два, а то і три автомобілі. Але держава першим дало приклад, оголосивши дешеві кредити для бізнесу і багато фінансових установ брали з них приклад, кілька знизивши відсотки.

Після цього “сталося диво” люди стали більше звертатися за ними. Кредит – це не фінансова в’язниця, а можливість зробити дорогу покупку, поступово виплативши всю суму з деякими відсотками. А великі відсотки, при якій, позичальник щомісяця віддає мало не всі засоби існування – це фінансова кабала.

  • Нав’язані додаткові послуги.

Ще одним негативним фактором покупки автомобіля в кредит у багатьох фінансових компаніях є послуги страхування автомобіля в Україні, комісія при використанні кредитних коштів, при перерахуванні коштів, щомісячні платежі і т.д. Сама по собі страховка КАСКО і ОСАГО потрібна будь-якому автомобілісту, але не коли її нав’язують набуваючи транспортний засіб.

  • Побоювання боргових зобов’язань і страхи перед кредитами.

На жаль, навіть у XXI столітті, на пострадянському просторі залишилися люди вірять в підступні змови щодо кредитування. І в чомусь вони мають рацію. Адже не всі фінансові установи відрізняються чесністю і порядністю до своїх клієнтів. Але жорстка конкуренція, правоохоронні структури і чесні фінкомпанії очищають ринок позик від шахраїв.

Оставте отзыв

Your email address will not be published.