Чому так і не запрацювали дешеві кредити і іпотека під 10%. частина 1

Ипотека под 10% годовых в Украине

З початку року, для України відбулося кілька знакових подій в економічній сфері. Зниження облікової ставки, анонсування та підписання президентом Зеленським закону про дешеві кредити, розмови про іпотеку під 10%. І ось, через певний час, можна стверджувати, що державні кредити під низькі відсотки так і не запрацювали на повну силу, а про 10% по іпотеці поки варто забути.

Що не так з іпотекою в Україні

На початку травня, президент України, анонсував іпотеку по 10% річних. Ще раніше, перший заступник Національного Банку України, Катерина Рожкова заявила, що в 2020 році має повноцінно запрацювати іпотечне кредитування для населення, під невеликі відсотки. Тоді вона говорила про 14-15% річних. Пандемія COVID-19 сильно сплутала плани розвитку державної програми.

Облікова ставка всьому виною

У той день, коли президент Зеленський повідомив, що уряд працює над іпотечним кредитуванням під 10%, фінальна програма повинна була бути готова через тиждень.

Через місяць, заступник глави НБУ Дмитро Сологуб, назвав умови, за яких можливо буде видавати іпотечні кредити під заповітні 10%. За його словами, повноцінно запустити таку програму можливо, якщо банки будуть залучати гроші під 6% річних.

Так само він акцентував увагу, що потрібно почекати поки депозитні ставки не знизяться приблизно в 2 рази. Зараз, в державних банках України ставка по депозитах, в середньому, 11%, а на деякі продукти може досягати 13-14%. Таким чином, він дав зрозуміти, що найближчим часом, 10% ставки по іпотеки, годі й очікувати.

Чи побачимо ми ставку рефінансування нижче 7% до кінця року

У квітні, представники Нацбанку, повідомляли, що мета – досягти 7% до кінця 2020 року. Але все той же Дмитро Сологуб, сказав, про можливе зниження облікової ставки нижче 7%, під час засідання монетарної комісії, в червні.

До пом’якшення монетарної політики сприяють:

  • інфляційні тенденції;
  • подальше стимулювання економіки країни.

За його словами, зниження ставки до 7% не обмежує, але і не стимулює економіку країни.

Що кажуть банкіри про нову іпотечну програму

На їхню думку, знизити ставку до 10% по іпотеці, можливо буде тоді, коли українці будуть готові розміщувати свої вклади на депозит під 5-7% річних. В умовах карантину, потрібен час, для стабілізації ситуації і подивитися, як клієнти будуть реагувати в нинішніх умовах. Якщо ставки по депозитах знизяться до потрібної позначки, то анонсована іпотечна програма може запрацювати вже до осені.

Як відомо, вартість кожного кредиту, зазвичай залежить від залучених коштів в банк. Головним джерелом цих коштів є вклади по депозитах юридичних і фізичних осіб. Очікувати, що після карантину, українці масово підуть в банки відкривати депозити, після багатьох місяців збитків, поки не доводиться.

Зараз, придбати квартиру або будинок в кредит під заставу з правом викупу, потрібно мати близько 30-40% початкової суми за ставкою в 18-22% річних. Будемо сподіватися, що до вересня, іпотечна програма під 10% все ж встигне заробити.

Далі буде …

Які кредити з правом викупу пропонують приватні фінансові організації?

Котрий рік, в Україні популярна послуга: авто в лізинг з правом викупу, суть якої дуже схожа з іпотечним кредитом. Купується автомобіль в кредит і поступово виплачується потрібна сума. Після право володіння на машину переходити позичальнику. Крім того, в період карантинних обмежень, багато людей втратили роботу. Вони стали користуватися послугою автовикуп, або оформляти кредит під заставу авто з правом водіння, звернувшись надійний автоломбард в Києві, під низькі процентні ставки. Авто під заставу з правом водіння, допоможе знайти кошти для існування і зберегти своє майно, переживаючи кризу викликаний поширенням коронавірусу.

Оставте отзыв

Your email address will not be published.