Рекордне падіння автомобільних продажів в Україні і Європі

Насколько упали продажи авто в ЕС в апреле 2020

З обережним оптимізмом, можна стверджувати, що світ поступово виходить з карантину. Хороші новини звучать з Чорногорії, яка вже перемогла коронавірус. В Україні, так само, день у день багато областей сигналізують, що новим зараженням не надходить. Але всі ми досягли такої статистики ціною великих жертв. У цій статті розглянемо наскільки автомобільний ринок світу постраждав від пандемії, всього за 2 місяці: березень-квітень.

Статистика за 2019 рік

Ще на початку року, ACEA (Європейська асоціація автомобільних виробників) прогнозувала незначне падіння, близько 2%, продажів нових автомобілів для 2020 року. В 2019 було зростання – 1,2%. Падіння аргументувалось жорсткістю вимог рівнем викидів в навколишнє середовище та перехід на більш екологічні види транспорту. У 2019, в ЄС було продано більше 15 мільйонів нових авто, абсолютним рекордсменом став грудень: зростання продажів на 21,7%. А потім з Китаю стали приходити страшні новини та відео, де жителі Уханю непритомніють прямо на вулиці.

Весь світ на карантині

12 березня, 2020 року, Всесвітня організація охорони здоров’я, оголошує пандемію через новий штам коронавірусу – COVID-19. З цього моменту, практично всі сфери галузі кожної країни починають втрачати збитки. Для деяких компаній це стало фатальним.

Наприклад, німецька корпорація Hertz, відома як сервіс прокату автомобілів, заснована ще в 1918 році, мала 10 тис пунктів прокату в 145 країнах світу, оголосила про своє банкрутство. Багато інших концернів пішли у глибоку кризу.

Більш ніж на 90% скоротилися продажі нових авто в квітні

ACEA, порівнюючи показники минулого місяця з квітнем 2019 року, повідомляє, що падіння продажів нових автомобілів, в цілому по всьому ЄС, становить 76,3%. У березні, скорочення, в річному еквіваленті було 55,1%. В останній раз, автомобільний ринок ЄС, відкатувався 7 років тому.

сокращение продаж новых авто в ЕС, за период карантина

Для деяких країн Європейського Союзу, а так же Великобританії, ринок авто впав ще істотніше:

 • Італія – ​​97,6%;
 • Великобританія – 97,3%;
 • Іспанія – 96,5%;
 • Бельгія – 90,1%;
 • Франція – 88,8%;
 • Німеччина -61,1%.

У квітні, практично повністю було зупинено автовиробництво і закрилися дилерські центри.

Яка ситуація з первинним ринком автомобілів в Україні?

Для нашої країни, актуальним залишається вторинний ринок машин. За перший квартал 2020 року серед поставлених на облік 98 800 транспортних засобів, 79 500 одиниць були розмитнені б/у. Останнім часом, великою популярністю стали користуватися автомобілі, придбані на аукціонах в США. Крім цілих транспортних засобів, популярністю користуються і так звані “битки”, які приганяють в Україну, ремонтують і продають.

Порівнюючи продажі на первинному ринку, то у порівнянні з квітнем минулого року, реєстрація нових легкових автомобілів просіла в 2 рази – 3700 одиниць.

З лідерів марок машин, падіння попиту наступне:

 • Renault – 31%;
 • Toyota – 56%;
 • KIA – 59%;
 • BMV – 11%;
 • Skoda – 67%.

Несподіваним,став приріст продажів автомобілів преміум-класу Mercedes-Benz. Зростання продажів склало 16%, 177 одиниць. З топ улюблених авто українців, гірше себе показала компанія Nissan. З 133 проданих машин, падіння попиту склало – 69%. Найпопулярнішим автомобілем за квітень став – Renault Duster, 278 одиниць було продано.

Які прогнози на майбутнє авторинку світу на 2020 рік

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s, очікує падіння продажів авто на 20%. В Європі, попит знизиться на 30%, в США, трохи менше – 25%. У Китаї близько 10%. Так само вони сигналізують, що ринок починає трохи оживати, після різкого падіння в першому кварталі нинішнього року.

Як отримати гроші і зберегти своє авто в період карантину в Україні?

Під час світової пандемії коронавірусу, багато українців зіткнулися з проблемою пошуку коштів для існування, особливо коли втратили роботу. Статистика показує, що таке явище, як автоломбард онлайн стає дуже актуальним. Утримувати свій транспортний засіб в таких мегаполісах, як Київ де паркомісць не вистачає і коштують вони не дешево, стає дуже складно. Але як вийти з положення, коли і втрачати свого залізного коня не хочеться. Досить скористатися послугою кредит під заставу авто з правом водіння. Багато зможуть знайти свій надійний ломбард авто в Києві на лівому і правому берегах. Вони ж здійснюють викуп авто після дтп. Якщо хто то дає оголошення: терміново продам авто потрібні гроші, можна зберегти свій час, звернувшись в автоломбард.

Оставте отзыв

Your email address will not be published.